Formularz zgłoszeniowy do e-usług dla osób niepełnosprawnych20 marca 2019 r.

    · czytaj więcej ·

    Formularz zgłoszeniowy do e-usług

      · czytaj więcej ·

      Wyniki VIII Edycji Konkursu Kryształowe Serce Radcy Prawnego4 kwietnia 2016 r.

      Z radością informujemy, że tegoroczną laureatką Konkursu Kryształowe Serce Radcy Prawnego została mecenas Żaneta Pacud.

          Statuetki Kryształowego Serca przyznawane są za bezinteresowną pomoc prawną na rzecz osób fizycznych, organizacji społecznych, instytucji publicznych, kościołów, związków wyznaniowych, uchodźców, repatriantów lub osób dotkniętych klęskami.

                       Dr Żaneta Pacud jest współzałożycielem i prezesem Fundacji Innowacji Gospodarczych i Społecznych. Od wielu lat udziela także wsparcia pro bono na rzecz wielu organizacji organizacji pozarządowych.

                       Dzięki jej wsparciu powstały m.in.: Fundacja Św. Józefa Opiekuna – Rodzinny Dom Dziecka „Druchowie” w Koszęcinie, Fundacja św. Norberta w Imbramowicach, Fundacja „Czas to miłość” z siedzibą w Częstochowie, Fundacja Źródło Nadziei w Koniecpolu. Mecenas Pacud przygotowała także projekty unijne z zakresu pomocy społecznej, m.in. międzynarodowy projekt „Streetworking – nowa jakość pracy z osobami bezdomnymi”.

      kryształowe serce 4na zdjęciu: r.pr. Tomasz Głębocki – wicedziekan OIRP w Opolu, r.pr. Radosław Pacud, r.pr. Żaneta Pacud, r.pr. Dariusz Sałajewski – Prezes KRRP, r.pr. Bartłomiej Tkacz.

      kryształowe serce 2na zdjęciu:r. pr. Zbigniew Pawlak-wiceprezs KRRP, r. pr. Żaneta Pacud

       – Więcej informacji o VIII Edycji Konkursu Kryształowe Serce Radcy Prawnego

      · czytaj więcej ·

      WESOŁEGO ALLELUJA!17 marca 2016 r.


      Pisanki_07Z okazji Świąt Wielkiej Nocy
      życzymy naszym Klientom i Partnerom Biznesowym
      zdrowia, spokoju oraz cudownych chwil
      spędzonych w gronie najbliższych!

      · czytaj więcej ·

      Retroaktywne skutki przekazania środków OFE22 października 2015 r.

      Przymusowe umorzenie aktywów OFE w dniu 4 lutego 2014 r. oraz inne regulacje ustawy z 6 grudnia 2013 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z określeniem zasad wypłaty emerytur ze środków zgromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych prowadzą do wstecznego uregulowania stanów faktycznych związanych ze środkami w OFE, które zostały zgromadzone do dnia wejścia w życie tej ustawy. Unormowania te wywierają retroaktywne skutki zarówno w zakresie długu państwa (umorzenie obligacji Skarbu Państwa przekazywanych przez OFE), jak i pozycji prawnej członka OFE (utrata pokrycia jednostek rozrachunkowych jako zabezpieczenia przyszłej emerytury).

      W numerze 9 „Pracy i Zabezpieczenia Społecznego”, Radosław Pacud podejmuje próbę odpowiedzi na pytanie, czy przeprowadzone zmiany mogą być uznane za dopuszczalne – retrospektywne, czy też z innych względów uzasadnione. Przewidziane w prawie skutki ustawy są takie, jakby dług państwa obsługiwany przez OFE w wysokości 151 mld złotych nigdy nie powstał, a członkowie OFE nigdy nie mieli pozyskiwanych od 1999 r. zabezpieczeń kapitałowych.

      – Praca i Zabezpieczenie Społeczne 09/2015

      · czytaj więcej ·

      Ochrona patentowa rozwiązań informatycznych22 września 2015 r.

      kodW dobie powszechnej informatyzacji niezwykle kontrowersyjna stała się kwestia udzielania patentów na programy komputerowe. Zagadnienie to jest analizowane w opracowaniu dr Żanety Pacud pt. „Ochrona patentowa rozwiązań informatycznych na gruncie Konwencji o udzielaniu patentów europejskich i prawa polskiego”. Tekst stanowi rozdział XI w publikacji „Własność intelektualna w obrocie elektronicznym” – t. V z serii Zarys Prawa Własności Intelektualnej. Zapraszamy do lektury!

      dr Żaneta Pacud – Ochrona patentowa rozwiązań informatycznych na gruncie Konwencji o udzielaniu patentów europejskich i prawa polskiego.

      · czytaj więcej ·

      PTE wobec zmiany funkcjonowania OFE19 sierpnia 2015 r.

      Polecamy Państwa uwadze nową publikację prof. UE dr. hab. Radosława Pacuda pt. Powszechne Towarzystwa Emerytalne wobec zmiany funkcjonowania OFE, która  jest częścią monografii Wybrane problemy prawa emerytalnego, pod redakcją naukową Teresy Bińczyckiej-Majewskiej i Mirosława Włodarczyka (s. 87).

      · czytaj więcej ·

      Tajemnica zawodowa w pośrednictwie ubezpieczeniowym6 sierpnia 2015 r.

      Wszystkich zainteresowanych tematyką ubezpieczeniową zachęcamy do przeczytania I i II części artykułu dr hab. Radosława Pacuda (współaut. Grzegorz Mikś) opublikowanego na łamach Monitora Prawniczego poruszającego problematykę tajemnicy zawodowej w pośrednictwie ubezpieczeniowym.

      Zob. R. Pacud, G. Mikś, Tajemnica zawodowa w pośrednictwie ubezpieczeniowym. Zakres i rodzaje ochrony (cz. I) oraz Tajemnica zawodowa w pośrednictwie ubezpieczeniowym. Stosowanie i sankcjonowanie (cz. II) – Monitor Prawniczy.

      · czytaj więcej ·

      Wystawa obrazów10 lipca 2015 r.

      Z przyjemnością informujemy, iż od 1 marca 2015 r., w częstochowskiej siedzibie naszej Kancelarii, można oglądać obrazy Jacka Łydżby. Wystawa stała obrazów Artysty liczy 31 prac – obrazów olejnych, akwarel, wycinanek. Nasi Klienci i Goście mogą zobaczyć cykl obrazów z Florencji, serię prac z aniołami, obrazy marinistyczne a także cykl postaci kobiet.

      Obrazy Jacka Łydżby emanują intensywnymi kolorami niezmąconej czerwieni, żółci i błękitu. Z jednej strony intrygują fakturą i grubymi pociągnięciami pędzla, z drugiej – frapują ledwie zaznaczonymi detalami. Ożywiają wnętrza, napełniają optymizmem i budzą wyobraźnię. Nie pozwalają przejść obojętnie… …czytaj dalej »

      · czytaj więcej ·

      „Miód malarstwo”

      miodmal128 lutego 2015 r. w częstochowskiej siedzibie kancelarii odbyło się otwarcie nowych działów kancelarii, tj. Działu Odszkodowań i Spraw Masowych oraz Działu Innowacji i Szkoleń połączone z wernisażem obrazów Jacka Łydżby pt. “Miód Malarstwo”. Obecni goście mieli także niepowtarzalną okazję degustować miody z polskich pasiek.

      Dziękujemy wszystkim zaproszonym za zaszczycenie nas swoją obecnością na spotkaniu.

      · czytaj więcej ·